Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

21 | 01 | 2021

Spotkania Wigilijne w przedszkolu w Krzyżowicach

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały, choć troszkę dłużej. Pewnie, dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego SPOTKANIA WIGILIJNEGO, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi, ucząc się pięknych kolęd, pastorałek, wierszy oraz przygotowując wraz z rodzicami i swoimi paniami piękne stroje. W dniu 20 grudnia dzieci zaprezentowały swoim rodzicom oraz zgromadzonym gościom JASEŁKA. Po  przedstawieniu Pani Dyrektor Bożena Lorent złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Dzieci wręczały swoim bliskim piękne upominki oraz kartki świąteczne. Dzieliły się opłatkiem i składały życzenia. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Po uroczych występach przedszkolaki wraz z rodzicami  i paniami zasiadły do wspólnego stołu, częstując się przygotowanymi przez rodziców świątecznymi potrawami. Były to chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci.

tekst opracowała Wiesława Stańczyk

SPOTKANIE WIGILIJNE


Wigilia jest najważniejszym dniem poprzedzającym Boże Narodzenie.
Pochodzenie nazwy, z łacińskiego "czuwać" oddaje sens i charakter tego dnia.

Już wigilijna nadchodzi noc
i pewnie przyjdzie spóźniony gość.
Nadchodzą święta, nadziei czas, ·świat się otulił w biały płaszcz.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dnia 21 grudnia 2017 r. w Przedszkolu w Krzyżowicach odbyło się SPOTKANIE WIGILIJNE. W świątecznej atmosferze oraz nastrojowej scenografii dzieci przedstawiły narodziny Jezusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia pokazująca sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Lorent złożyła wszystkim zgromadzonym gościom świąteczne życzenia. W tym szczególnym dniu dzieci oraz rodzice zostali obdarowani bożonarodzeniowymi upominkami.

 

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

UROCZYSTOŚĆ WIGILIJNA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU W KRZYŻOWICACH

Weź opłatek do ręki 
Taki kruchutki, biały,
On niesie pojednanie
Ludziom i ziemi całej.

By wszystko dziś zapomnieć
każde słowo i złości
Bo Jezus się dziś narodził,
Chce - byś go w sercu gościł.


Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W Publicznym Przedszkolu w Krzyżowicach uroczystość wigilijna odbyła się 20 grudnia 2016 r. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich gości w świąteczny nastrój. Przedszkolaki zaprezentowały program muzyczno-słowny, pt.:"Wigilijna rymowanka". Po części artystycznej Pani Dyrektor Bożena Lorent złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.  Ogromną radość sprawiła dzieciom  Gwiazdka obdarowując je wspaniałymi prezentami . Nie zapomniała także o rodzicach, wręczając im "choinki szczęścia". Uroczystość zakończyła się przy wigilijnym stole, gdzie odbyła się degustacja ciasteczek upieczonych przez dzieci.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje z najbliższymi.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Spotkanie wigilijne

 
Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii, radości.
To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. 

Dnia 19 grudnia 2013 r. dzieci z PP w Krzyżowicach postanowiły zrobić rodzicom miłą niespodziankę świąteczną. Przygotowały program artystyczny pod hasłem "  Opowieść Obłoczka o Bożym Narodzeniu". Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali i w tle brzmiące kolędy. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. 
Po czym życzenia bożonarodzeniowe  złożyła wszystkim zgromadzonymPani Dyrektor Bożena Lorent. Dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami, a wszyscy obecni goście świątecznymi choinkami.

tekst i fotografia - Wiesława Stańczyk


E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1806750
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
308
1076
4384
1795403
1806750